Artık hem evde koca hard diskler bulundurmamız gerekmeyecek hem de özellikle uzun seyahatlerde bir çok kart taşımamıza gerek kalmayacak. Hatta ve hatta 1 TB lik kart dolana kadar çekim yapıp, sonrada arşivleyip kaldırabileceğiz. Etabi ya karta bir şey olursa gibi bir sorun var, var ama aynı şey hard disklerimiz için de geçerli. 

Western DigitalSannDisk 1 TB terabayt SDXC kart prototipini Köln’de düzenlenen Photokina 2016’da tanıttı.

1970 yılından beri kullanıcılar için depolama birimleri üreten Western Digital, teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza giren 4K ve 8K’lık video ve görsellerin yaygınlaşması ile beraber kullanıcıların daha rahat kullanabileceği geniş kapasiteli ürünlerini ortaya çıkarmaya başladı. 1988 yılında üretim hayatına başlayan Sandisk ile birlikte piyasaya sunulacak olan 1 TB’lık karttan evvel marka, 2014yılında 512 GB’lık sürümü yine Sandisk adı altında ilk olarak kullanıcılara sunmuştu.

SanDisk 1 TB SD kart prototipi bir başka önemli gelişmeyi de işaret ediyor. Bu da yüksek çözünürlüklü içeriklerin yanı sıra kapasite hassasiyetine sahip sanal gerçeklik, video gözetim ve 360 video gibi uygulamaların olağanüstü bir hızla ilerlemesi olarak görülüyor. Western Digital, 512 GB SanDisk Extreme PRO SDXC bellek kartından bu yana, özel teknoloji kullanarak aynı SD kart biçiminde kapasiteyi neredeyse ikiye katlayabileceğini kanıtladı. Yüksek kapasiteli kartlar, kart değiştirmenin yarattığı kesintiler olmadan en yüksek kalitede içerikleri daha fazla miktarda üretme becerisi sunarak profesyonel videograf ve fotoğrafçılara daha fazla imkan sunuyor. Özellikle profesyoneller için önem arz eden yüksek kapasiteli kartlar daha fazla içeriği kesintisiz kaydetmeyi sağlıyor, iş akışını düzenliyor ve kart değişimi esnasında bir anı kaçırma ihtimalimizi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

0

Yorumlar