Biz


Natureist, 2000 yılında;
“ Oksijenzedeler!! Stres mahkumları!!
Teknoloji mağdurları!! Kent yorgunları !!!!!! “ 
 

Sloganıyla yola çıkmıştı.

Etrafı beton duvarlarla çevrili, karbondioksit solduğumuz, iş, güç ve yaşam denen koşuşturmacanın  içinde soluksuz kaldığımız kent olgusundan bir an olsun sıyrılıp, nefes almak adına doğaya gitmeye başlamıştık.  Dağlara çıktık, trekkingler yaptık, kanyonlar geçtik, kaydık, rafting yaptık, kamplar attık. Derken fotoğraf girdi hayatımıza. Süreç içinde fotoğraf sanatını da bünyemize katıp, doğayla sanatsal üretimi birleştirdik. Ve fotoğraf öylesine sardı ki bizi, eğitimler, sunumlar, sergiler, çekimler, çekim gezileri derken sadece fotoğraf gezileri yapan bir yapıya büründük.. Ama yine hep doğadaydık.

Bu yeni yapısal değişimle birlikte uzun süren bir wsb sitesi yaptırma serüvenimiz oldu. Sonunda güzel bir arkadaşımızın emeği ile artık sitemize de kavuştuk. www.natureist.org

Biz 2000 yılından bu yana dünyayı ve yaşadığımız coğrafyayı birlikte gezip, görüp, tanıklık edip, belgeliyoruz.
Dünya da ve ülkemizde fotoğrafa olan ilginin artmasıyla pek çok firma daha önce yaptığı kültür turlarını fotoğraf turu olarak satmaya başladı. Oysa fotoğraf turu; mantığı, içeriği ve dinamiği ile tüm turlardan oldukça farklı uygulanması gereken bir tür.  Belki de bu yanımızla Türkiye de sadece fotoğraf gezileri yapan ilk ya da ilk yapılardan bir olma özelliğini taşıyoruz.

Yine bu uzun zaman sürecinde ülkeyi karış karış dolaşarak yaptığımız keşif gezileri ile fotoğraf turlarına yönelik pek çok yeni destinasyonlar oluşturduk.
Bu güne değin yaptığımız geziler, eğitimler, sergiler, sunumlar ve yarışmalarla  oluşan arkadaşlıklar, dostluklar ile kocaman bir aileye dönüştük.
.
Siz de;
Dünyadaki ve yaşadığımız coğrafyadaki tarihi, kültürel ve doğal dokuları gezmek, görmek ve belgelemek,
fotoğrafa dair eğitimler almak, projeler üretmek,
İnsan olmanın sosyal yanını da tatmin edecek kültürel, sanatsal ve yardım amaçlı organizasyonların içinde olmak,
en azından kent stresine karşı koymak adına bir hobi edinmek,
ve tüm bunları bir grup sinerjisi ve aidiyet duygusu içinde dostluklar kurarak gerçekleştirmek isterseniz,
bize katılabilirsiniz.

 


Natureist fotoğraf turları GEOS Tur tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tursab no A-6546